teisipäev, 2. detsember 2014

aasta viimane kuu

Detsember tuli nagu alati ootamatult ja aasta eelviimane kuu vajus kuidagi märkamatult olematusse nagu see ikka ja igal aastal juhtub. Ainuke vahe, et see tundub aasta aastalt aina kiiremini toimuvat. Nojah, vähemalt algas detsember pidulikult, härmatisega. Esimene lumi, mis teistel novembris maha sadas, jättis meie tare vahele. Mingi udupeen manna ainult. 
Hea, et see vähenegi ja koos härmatisega veab talvisema mõõdu välja küll. Kelgutama just ei saa aga muidu ilus vaadata.
Kui need kõrged kuused härma löövad olen alati lummatud. See ei olegi nagu reaalne. Aknast paistab see kui üks mustvalge kaader muidu iseenesest ju üsna värvilises pildis. See üllatab ikka ja jälle.


Männikus on samal ajal vägagi rõõmus olemine


ja vana kask on pidulikkus ise


kuuskede, kaskede ja vahtrate kohtumine 


kivila on ikka põnev ja kukerpuumarjad on tegijad

lumes lösutav kaktus on muidugi täiesti normaalne nähtus Eestimaa aedades aga ikka ajab see mind naerma
mida rohkem on aias kõverikke ja krõõnikuid, seda põnevam on talvel

amorfa 

Linnukesed sagivad sellise kiirusega toidulaua ja puude vahel, et mina jäin nende pildile püüdmisega jänni.
vaid ühe rasvatihase...


...ja rohevindi suutsingi kätte saada


Ja toas alustas õitsemistMulle tundub, et isegi suvel oli mul rohkem aega blogimiseks. See taimede tabelisse exeldamine on võtnud mu jäägitult endasse ja no vahepeal on ju vaja kinke ka punuda, sest Jõul ja päkatsid juba koputavad.
Kaunist jõulukuud kõigile ja olgem viisakad ning tähelepanelikud päkatsite vastu, nemad on siiski palju väiksemad :D

8 kommentaari:

 1. Oi, kui kaunis teitel seal!:) Ehjah, paistab, et taevalistel pole veel väga jagada neid talviseid aksessuaare. Pole meil härmatist, ei ole. Puud on lihtsalt lumised. Aiateibe peal ka valkjas kirme, aga vaatemänge netu. Seevastu päkatsid käivad juba usinasti.:).

  VastaKustuta
 2. 1.detsember iseenesest kõlab pidulikult pärast kõiki neid toobreid ja vembreid, mulle meeldib. See on nagu täpp i peale. Härmatist on meitele jah juba tublisti jagatud, lund aga näpuotsaga. See hobuseaasta kappab ilmselt veel kuu kuni kaks ja viskab takka üles. Mida muud see lubatud sulailmgi on.
  Kui miinused lähevad juba sinna 10 kanti, siis on toas tore, õues saabki sips-niuhti läbi käia ja talve üles võtta.

  Mõnusad vaated.

  VastaKustuta
 3. ma olen heas mõttes kade- vaatan ja igatsen isegi kaadreid tegema. paraku on sel aastal härmapäevad sattunud nädalasse, aega kus istun kontoris ja ei saa imelisi kaadreid püüda. Seda enam on tore vaadata teiste imelisi pitsikaadreid.

  Imeilus! Lummav!

  VastaKustuta
 4. Ilus , ilus. Tore käia teiste ilu nautimas. Meil veel selliseid kõrbekauneid hetki pole olnud. On küll valge, aga nii külm ei ole. Ilusat ja mõnusat advendiaega sulle sinna ilu keskele.

  VastaKustuta
 5. Mõnusad vaated. Härmatist ise pildile ei saanud, meie õuele ei jõua päike end üle suurte puude upitada nüüd poole jaanuarini, tuleb teist vajaduse korral mujal vaatamas käia.

  VastaKustuta
 6. Lumivalge härmatis ja ere päikesepaiste talve hakul loovad tõelise peomeeleolu.

  VastaKustuta
 7. Autor on selle kommentaari eemaldanud.

  VastaKustuta
 8. Head detsembri algust! Ja aitäh saadetise eest, meil paistab juba varsti pool tundi päike - loomulikult hakaks ta paistma kohe peale seda kui ma pärast tittedega õues mässamist väsinult tuppa sooja kobisin, aga viriseda ei saa, päike teeb tuju heaks :)

  VastaKustuta