kolmapäev, 27. mai 2015

appi võilill uppus ära...

...ja tundub, et ka ühel vihmaussil on haprasti läinud. See on see kui lõunast saati kallab :(Eelmine kord pidin tegelikult lõpetama rõõmuhõiskega jehhhhuuuu, homme on talgud aga kuidagi läks käest. No seekord siis alustan sellest.
JEHHHUUUU. Pühapäeval olid Muhedikemaal talgud. Eks Muhedik on oma blogis juba kõik kenasti kirja pannud. Nagu ikka talgutel, eriti Aalujate talgutel ja  veel Muhediku ülihästi korraldatud talgutel, oli töine ja lõbus samaaegselt. Mina tegelikult oma objektilt (lootsin veel kohale jõudes, et ehk...ehk on mind kusagil peenras või põõsa alla rohkem vaja) ära käia ei jõudnuki. Seega suhelda sain nendega, kes mind vaatamas käisid. Õnneks enamus ikka käis :D. Aiatiir jäi ka tegemata aga selle vea ma parandan kohe varsti ära.
See on tegelikult väga hea pilt sellest kuidas ma objektile suundun, nagu lahingusse, otsustavalt. Tegelikult oli hirm naha vahel ja halvasti magatud öö selja taga.


Objekt ise nägi lõpuks välja selline (ma pean ju ikka enda blogis ka kekutama natuke ).samal ajal kui ma esimest seina pintseldasin tulid Neljandik ja väike Kaisa ja pintseldasid (viimane oli utsitaja) selle suure õie ja siis joonistas Neljandik veel ühe ilusa haldja. (all vasakus nurgas) Minul jäi vaid värvida. Siis tuli Aidi ja leidis kaks vaimolendit ja siis Ott joonistas kosmopoliitse öökullipere (isa on hiinlane :D ). Aa, objekt ise on laste mängumaja ja pildid on Muhedike albumist. Kaks seina on veel, pean järeltalgutele minema. Aga ma teen sweda suurima rõõmuga, sest...Muhedikemaal ma kaotan reaalsustaju ja tunnen ennast õhuliselt ja lendlevalt. Isegi pilved on siin teistsugused. Loogiline, eks neid näeb ju lähemalt. Tarvitseb vaid päevake kodust ära olla kui kohe sünnib. Pääsukesed olid jälle alustanud pesa ehitamist sinna kuhu seda mitte ehitada ei tohiks. Meeri oli kusagilt mingit jahisaaki (ilmselt jätavad kütid vahel üht-teist vedelema) toonud ja lillekast leidsin jala, kitse oma siis. Õudne igatahes ja selle peitmiseks oli ta muidugi üritanud siia-sinna auke teha aga õnneks midagi hullu polnud juhtunud, hävitustööd polnud teinud. Aga nüüd ei vii keegi seda jalga mul lillekast ära. Meeri ise ka mitte :(
Ja muidugi oli meeletu taimesaak. Nii, et eile ja veel tänagi aina istutasin. Kapsast männini. Oeh. 
harilik mänd Pinus sylvestris ´Wintergold ` palub tervitada teadagi keda ja tõotas eriliseks iluduseks kasvada :P

käbiga :D


See tulp oli tegelikult eelmise postituse jagu aga jäi kahe silma vahele. 
häbelik tulp Tulipa clusiana ´Cynthia `, kolmas siis häbelike reas

sümps, eksole :D


Varsti alustavad laugud. Hetkel on tegija karulauk Allium ursinum
huvitav kui mingi aeg tagasi oli vaja sõbrale viia siis ma leidsin tõesti umbes 10 lehte aga nüüd õitseb see tegelane igasugustes puhmastes ja muidu ka ?Linnupiimad on nii erineva õitseajaga, et neid jätkub päris kauaks. Linnupiimad on ühed mu lemmikud sibulike seas. (huvitav, milline see mittelemmik sibulik oleks ?) Hetkel siis teevad päeva:

mäestik-linnupiim Ornithogalum oreoides

longus linnupiim O. nutans, tervitused siinkohal Taivile :)

võsundiiris Iris stolonifera ´Brown Standard `


Püsikurindel on hetkel uhked leviisiad. 
harilik leviisia Lewisia cotyledon ´Regen Bogen `

ei julge liiki öelda, tundub sama järgmisega (lõhnav ? )

nimega või nimeta aga meele teevad rõõmsaks küll, külvaku nad ennast südamest, siis on lootust ka kestmisele
Tiarellid sätivad ennast tegijateks. Eelmine aasta oli õitsemine kehvakene, sel aastal on märksa parem. Neil on nii ilusad õied :) Kolm uhket peenras kõrvuti.

´Spring Symphony `


´Timbuktu `


´Pink Skyrocket `


varretust emajuurest Gentiana acaulis ei saa üle ega ümber

nii palju päikest ühes õies 
Trollius kytmanowii 

kivilast leidsin esimest õitsemist õitsemas läikiva  peekerlille Penstemon nitidus
kolm korda roomasin, et sellest epimeediumist pilti saada, päris head ei saanudki
kütkestav epimeedium Epimedium x youngianum ´Beni-Kujaku `Kaktused elasid talve suurepäraselt üle aga praegu ma enam pisikestest kõigist aru ei saa. Kas on ok või pole mitte. Lössis ka ei ole, ehk neil lihtsalt läheb veel aega. Aga vanad on kobedad :) Vapiloomal läheb ka hästi. Pilti ka.
habras viigikaktus Opuntia fragilis
liik

´Freiberg `


´Füssen ` 


Esimesed hostad hakkavad ka juba enda nägu võtma, enamus alles torutab huuli aga kärmemad on ennast näitama hakanud :D Näiteks:
´First Frost `


´Golden Tiara `


Nii värsked ja isuäratavad, samasugused on ka sõnajalad. Praegu on neil kõige ilusam aeg.
jõulu-astelsõnajalg Polystichum acrostichoides


Makino astelsõnajalg Polstichum makinoi


väike põisjalg Cystopteris dickieana


kes määraks küll ära ????? aina vähem ma usun, et sellel midagi männasaspariga pistmist on ja üha enam meenutab see mingit udupeent putke. Igatahes on tulemine nummi aga putkeline Ehk kunagi, ehk keegi... :D Iga müsteerium peab kord lahenema.

Rododest järgmine õitseja
Vasey rodo Rhododendron vaseyi esimene õitsemine

eelmisel aastal ostetud harilik küüvits Andromeda polifolia ´Blue Ice `

lähemalt ka


minu lemmik villane lodjapuu Viburnum lantana kavatseb jälle hullult õitseda aga see pilt on minu meelest nii lahe, sellepärast siis siin :D
Vahepeal oli mul täielik ükskõiksus enelate ja lodjap-põisenelate suhtes. Sel aastal on neid Järvseljal nii lahedaid, et sai ikka pärsi palju koju toodud. 
no kuidas sellist mitte tahta :D
lodjap-põisenelas Physocarpus opulifolius ´Little Angel `. Vaid 1 m kõrgust lubatakse.
Kolm okasnumpsikut ka lõppu. Aitab tänaseks küll.
serbia kuusk Picea omorika ´Treblish `


torkav kuusk Picea pungens ´Sonja `


veel ühe torkava kuuse kevad ja nimi polegi siin oluline :)

On õunapuude ja hobukastanite õitsemise aeg. Konnakontsert on täistuuridel ööpäevaringselt. Ühtäkki on kuldnokki poole rohkem aias. Ju siis tibud väljas. See aeg kui kevad liigub hjõudsalt suve suunas on üks ilus aeg.


8 kommentaari:

 1. Kas ma võiks ka maalima appi tulla, kui Sa järel-talgutele lähed?

  VastaKustuta
 2. O´ooooo` ooooo, see sinine penstemoooooon :)
  Ega see uus lodjap-põisenelas kehvem ole. Ja see näitab, milliste silmaklappidega mina neid taimenimekirju vaatan, kõik head asjad jäävad nägemata :(
  A mis nüüd kekutamisse puutub, siis võid Sa olla üliuhke, sellist seina pole kohe mitte kellelgi ega mitte kellegi teise, kui Sinu tehtud. Meie oleme küll ülirahul, eile said taiesed ka laki peale, loodame, et ta jõudis eile enne vihma tolmukuivaks saada. Veelkord suur-suur aitäh!
  Lendav, loomulikult võid meil maalerdada, ma oleksin kohe ülirahul.

  VastaKustuta
 3. Sul on seal ilus,väga ilus!Näis millal ma ise sinna kord jõuan seda ilu kaema.Meil ka vihmast rohkem kui villand,maa vett täis hakkab juba liiga tegema.Freiberg on sul ilus,kahjuks minu oma mädanes kevadel jahedate ja vihmaste ilmadega ära.

  VastaKustuta
 4. Oh häda, kuskil juba õitsevad iirised ... suvi lendab

  VastaKustuta
 5. No see on ju nii tore kui võililled upuvad, vihmaussid rabelevad välja :) Niidumasina saab pärastpoole amfiibiks ümber kujundada :)
  Huvitav, et mõned taimed on sul eespool, s.t. õitsevad varem kui mul ja mõned ei õitse üldse nagu nt sõnajalad :D Võib olla mu watsoni penstemon on nooremb kah :)

  VastaKustuta
 6. Vaatasin neid pilte uuesti korralikumalt üle ja sain teada, et see valge tundmatu lill, mille ma maalt õunapuu alt naadivõsast omale siia linna tirisin, on karulauk! Oeh. Inimene õpib kogu elu, sureb aga ikka l... Maitsesin igaks juhuks leheotsast tükikese ka, lauk mis lauk!

  Lisaks sellele, et ma ei tunne paljusid kultuurtaimi (tiarell on täitsa tundmatu, aga vägagi võrgutav), ei tea ma ka metsataimi, tuleb välja... Tänan võimaluse eest siin ennast harimas käia! (Ühtlasi tänan ka teisi aiablogijaid, igalt poolt õpin midagi...)

  VastaKustuta
 7. Ohh, mulle meeldisid need lille löönud leviisiad! :D

  VastaKustuta
 8. Kosutav pildiline lugemine.
  Eelneva jutuajamise kohta arvan, et maalingud hoonete välisseintel on häbematult alahinnatud. Andke hagu, kunstnikud!

  VastaKustuta