esmaspäev, 20. märts 2017

tere KEVAD

Hetkel on meil selline ilm. Öösel oli -1,2 C ja päikest täna ilmselt ei näegi. Hakkab pimedamaks minema.Üldiselt on märts siiani olnud nagu märts ikka. Päikest ehk vähevõitu aga muidu kõike. Lund, jäidet ja vihma. Tuult ja tuulevaikust. Külma ja vähemkülma. On olnud soojemate öödega kui põhjaosariikides. NOJAH 😕Just praegu hakkas hõredat lund sadama. Ja udu hajus äkiliselt. Eile oli ilus tuulevaikne +5 C ja avasin minagi aiahooaja. Tegin mõned pildid. Lõikasin kolm kõrrelist ja ühe õunapuu. Kelts tundub, et on valdavalt läinud. Meie väga kohutav ja ekstreemne sissesõidutee hakkab juba paranema.
Kõik aalujad kirjutavad kivilatest, mägisibulikest ja värvumistest. Eks siis minagi. Hästi natukene 😉
Mul on selline mätas. Näeb välja nagu miniatuurne arend. Ilmselt põhjatuuril saadud ja kahtlustan Tiid. võib ka küll Kristiine olla. Kes teab midagi täpsemalt ?
Aga see on ilus oma praeguses punases.


Mägisibulates kaotusi sel aastal ei ole ja tasapisi hakkavad ka kruusamäkke istutet sibulikud juurde võtma. Need, mis vanemas osas ja viljakamas mullas on hoogsalt arenenud.
´Sha- Uri `


´Queen Elizabeth `


Kaks aastat tagasi Lätist toodud imepisikesed okaspuud hakkavad ka juba kuju võtma. Näiteks nagu
mägimänd ´Ophir `


Mujal aias on igasuguseid ninasid ühtäkki ohtralt tekkinud. Krookused veel ei õitse aga
armeenia sügislill Colchicum szovitsii ´Tivi ` küllLoomulikult amuuri adoonis ja lumekupp. Transilvaania sinilill ´Alba `hakkab ka tasapisi õitsema. Lumeroosid on peagi õites. Kõik peenemad lumikelluksesd on õnnelikult elus ja õitsevad. 
Samuti märtsikelluke.


Üllatuseks olid suured itaalia aarumi lehed aga nendest ei tulnud pilt välja. Kõik õrnad põõsad on sel aastal tipuni elus. Muidugi ka roosid. Kui nüüd midagi äärmuslikku ei juhtu, saab nii mõndagi õitsemas näha,mis alati ei õitse.
Pärnu taimelaadalt kaks aastat tagasi ostetud ametliku nimeta selaginell võtab päris kenasti juurde. Peaks äkki teist pisut pootma.
Hinges on rahutus ja samas on veel tegemata tubast. algab see igaaastane heitlus ja see agoonia kestab enamasti kaks nädalat. Seda ka sügisel vastupidises suunas. 
Nüüd tuli hoopiski päikene välja ja kui ma nüüd siva teen, saan kevade õues vastu võtta.

10 kommentaari:

 1. Meil oli varaommikul sama udu. päris hea, et aprilli lõpp pisut jahedam on, laseb kauem õitseda.
  Meil on maa veel külmunud, kelts minemata. oleneb ilmadesr, mis edasi.
  See esimene nimetu mägisibul on väga ilus

  VastaKustuta
 2. Ilusat kevade algust.Päälinnas oli kuni lõunani päike ja väga kevadine ja ega nüüdgi ilmal midagi viga pole,ainult päike on peidus ja taevas pilve tõmbunud.temp.+4c

  VastaKustuta
 3. tuleb-tuleb! :)

  ilust .evadet!

  ainult et .ust te .õi. need ninad ja müta.ad võtate, arumaisaa. meil pole mu.it.i

  VastaKustuta
 4. Tallinnas jõudis tõesti kevad veel päikesega ära tulla kuid peagi hakkas vihma sadama. Väike Eesti, suur ilm! Ilusat kevadet!

  VastaKustuta
 5. Esimene mütakas võib olla kas harkjas kivirik või sammalkivirik. Mõlemad värvuvad kevadel põnevalt. Kaunist hooaja algust.

  VastaKustuta
 6. Mul on sarnane punastaja, aga silti pole :)
  Kaks nädalat agooniat pole üldse palju :) Ilusat kevadet!

  VastaKustuta
 7. Päevake vihma veel ja siis on padusadu mõneks ajaks otsas, ytleb ilmaäpp.
  Kõigil teistel on kivila, aga mul ei ole, hääää...

  VastaKustuta
 8. Mind ei kahtlusta selle mätta osas? Kutsun teda sammalkivirikuks, Mõdrikul on sarnane õrn kivirik, aga tema värvumist ei oska kommenteerida :)

  VastaKustuta