kolmapäev, 3. mai 2017

igavavõitu...

...on sel aastal see kevadine aiaelu. Midagi nagu tuleb ja ikka saab vaid öelda, et see alustab ja too hakkab aga seda õiget minekut veel ei ole. Üks plusskraadides öö siiski juba midagi tegi. Aga lõpetan kõigepealt aprilli. 
Ega see kuu lõpp ei erinenud ülejäänud aprillist midagi. Lund oli vähem. Üks päev sadas lausvihma hommikust õhtuni. Teisel päeval oli tormituul. See viskas meie plasttoolid vastu majaseina ja peenrasse ka ning võttis laua algosadeks.siis tuli ilus soe ilm ja tekkis mingigi lootus, et ka sel aastal võib suvi tulla.Kasvukas ikka ka midagi selle kuu jooksul toimus, selline aegluubis tegevus. Parem siiski kui ei midagi. Redis jääb ilmselt jälle valgusele ja tomatitele jalgu kuigi viimase paari päevaga on pool suurust juurde visanud.
natuke lilletittesid


nn kausihernes, mis tänaseks küll juba natuke kõrgem on. Ja praeguseks on isegi ajakirja vahelt leitud tomatiseemnetest (külvasin 4, aprillil) taimetited tulnud. Kapsoidid kasvavad mühinal ja peaks varsti istutama hakkama. Aga maa on veel märg ja kärss kärnas, st. lubatakse jälle koleilmade saabumist uuel nädalal.
Kas vahepeal mõni neutraalne ilm ka oli enam ei mäleta. Siis tuli Põhjaosariikides purgaa, mis meil õnneks vaid vihmaga ja lõunast kõrgendatud õhuniiskusega piirdus. Polnud tormi ega midagi. Ju lasi vahepeal mingid päevad ikka aiatööd ka teha. Kust muidu pilte oleks saanud😑
mis oleks aed enamuse aastast ilma okaspuude ja segumasinata ?

Sinililledest on juba jahutud küll aga natuke võib ju veel 😊
Milda väga ilus roosa. Tegelikult tumedam kui pildil aga see sinilillede pildistamine on tõeline kunsttükk.
Uuekene, pai Muhedikupapa leidudest. Neid oli veel erinevaid aga juba üsna õitsenud olekus. Loodan siiski, et helehelesinine selliseks ka järgmisel aastal jääb.Volbrilõke ikka oli aga seda tegid Ülo ja Hillar peale mõnda aega toas usu kinnitamist. Ülejäänud volbrilised lihtsalt keeldusid õue minemast või seal edasi olemast. Luuad jäid sedapuhku kuni äralennuni parklasse. 
Ja siis oligi see Juks Mai. Briljantse kevadilmaga.
kui hiid-kirgaslill Chionodoxa gigantea ´Alba ` on juba nädalajagu õitsenus, alustab ka ´Lilacina `
Ja kusagil on need kaks kokku saanud ning on tekkinud õrnalt sinaka tooniga pesa. Esimese sellise leidsin tegelikult hoopis teisel pool maja varjukas. Rändavad 😊😉
Kui siin nüüd puhasvalge kohe kõrval oleks, saaks paremini aru. Ei saanud ma sellist pilti, mis oleks õige tooni edasi andnud. aga olgu selline huvitav leid siiski fikseeritud.Olin kindel, et kõik selle aasta võrkiirised on nähtud aga ülla, ülla, ´Caroline ` oli õie lahti löönud.
siberi koerahammas Erythronium sibiricum ´Belõi Klõk ` pole mul veel nii uhkelt õitsenud kui sel aastal. Olen ikka plaaninud seda varjukasse kolida aga on jäänud ja nüüd enam ei koli ka. Kui see koht ikka meeldib, siis kasvagu rahus täispäikeses.

Täna varahommikul. Kaunitar väärib kahte pilti küll.

Kolmas, kaua kiratsenud hübriidne lumeroos on sel aatal päris mitme õiega. Kuigi jah, keegi on juba auke teinud 😕Peaks olema Ellen seeria ´Double Pink `Hoolikal vaatamisel on näha, et buhhaara silla Scilla puschkinioides on lapse saanud 😊

2. mai oli täitsa normaalse ilmaga. Ennelõunal oli siiski vinge tuul. Õhtul aga tuulevaikne ja täitsa särgiväel asjatatav.
kevadine ja puhas kurg


mul pole kuldsete tähekeste vastu midagi. kenasti kadakpõõsa juurtel ja muudes sellistes kohtades kevadist värskust ja kulda jagamas.
Ülo käis Aiasõbras mände noolimas. Tahtsin kahte musta männi sorti ja kahte valge männi sorti. Musti polnud, valged sain.
valge mänd Pinus strobus ´Blue Shag `


´Minima ` 


Õhtul viimase asjana turbapeenart nokkides leidsin üllatusega, et tumeroosa eerika külje alla on sattunud ka valge. Rõõm.
Täna oli kõik juba rohelisem, hakkajaid rohkem. priimulatel enamustel on üksikud õied aga korralikku õitsemist veel ei ole. Kõige õierohkem on tšehhi priimula P. x pruhonicensis ´Ostergrun `
eks seegi ole veel poolik õitsemine aga eks need kõik ka lõpuks lähevad.

Täna oli pea igasuguseid pulki nii täis, et kalli kaasa sünnipäevgi tuli meelde alles päeval kui ühte kalendrit nägin. Õnnitlesin siis teda kui liftiga ühte korrust läbisime ja tagasiteel koju tähistasime seda piparmündi väikejäätisega.
Kodus avastasin, et ka meie aias on esimesed tulbid.
Neustrujeva tulp T. neustruevae sai lõpuks kaua vaoshoitud nupud lahti

ja suures kivilas oli ootamatult nagu alati avanenud norutulp T. binutans

Hiirekõrvades on enelad, kukerpuud ja mitmed muud. Olengi vist omadega järje peale saanud. Nädala pärast saab hakata muru niitma kui just lumi maha ei tule. 

10 kommentaari:

 1. Kobar valgeid koerahambaid on imeilus!

  VastaKustuta
 2. Tuleb, tuleb, kus ta pääseb...
  Huvitavad ennekuulmatud tulbid, darvinitel veel õienupudki ei paista.

  VastaKustuta
 3. Tuleb, tuleb, kus ta pääseb...
  Huvitavad ennekuulmatud tulbid, darvinitel veel õienupudki ei paista.

  VastaKustuta
 4. Koerahambad on väga sümpaatsed. Peaks kuidagi nendega tutvust soetama...

  VastaKustuta
 5. Koerahambad on võrratud:)...jah, ka meil tuleb kevad tasapisi ja taimed on õnneks ettevaatlikud. Igal hommikul on öökülm.

  VastaKustuta
 6. Meil on ka igal hommikul maa valge, aga mulle see aeglane kevad väga meeldib, kõik õitseb kaua ja jõuab nautida.

  VastaKustuta
 7. Kallile kaasale meie poolt soojad kallistused ja palju-palju õnne!
  Kõik õied on kaunid.
  Meil nii koledat tormi, mis oleks mööblit pillutanud, õnneks polnud

  VastaKustuta
 8. Vaat kui varsti hakkab peale see aiaelu tempo di polka :D
  Ülole sünnipäevalehvitused!

  VastaKustuta
 9. Ülole õnnesoovid! (ma parem ei kujuta ette, mis tunne oleks, kui kaasa mu sünnipäeva ära unustaks :D)

  aga see koerahammas on ilus tõesti!

  VastaKustuta
 10. seda Milda roosat ma käin siin muudkui vaatamas! :) küll on kaunis :). ja pilt on ka väga hästi õnnestunud.

  VastaKustuta