pühapäev, 11. detsember 2016

kodune piparkoogimaania

Nagu teada algas kõik juba novembris kui Anni ja Lagle mulle selle piarkoogitamise isu peale ajasid. Jõulukingiks ju väga head need ilusad glasuuritud piparkoogid. Seda, et ma ise pole selles vallas eriline tegija sain ka aru. Aga nad armsad lubasid appi tulla ja Kaiele sai ka isu peale aetud. Organiseeriv jõud on ikka palju lihtsam olla ja mis mõnu on vaadata kui tegijate käte alt puhast ilu voolab. Mina suutsin kannatuse kaotada juba esimese 500 g taigna rullimise juures ja nii siis oligi Ülo see, kes kaks esimest pannitäit juba hommikul ära küpsetas, et õhtul asjad umbe ei jookseks.
Ma ikka mõne vormitäie ka lõikasin ja panin neid pannile, mis panemiseks valmis :)
Kui kõik asjaosalised olid laekunud, siis sai otsast juba hakata dekoreerima, seni kuni ülejäänud piparkoogid ka ahjust läbi käisid
pisut udune ja hämar tunnistus sellest, et ka mina püüdsin aga mul ei kukkunud see sugugi nii välja nagu ma oleks tahtnud ja eks ma siis lasingi teistel rohkem mängida
Laupäeva hilisõhtuks oli suurem osa valmis aga jäi veel piisavalt ka pühapäevasiin on näha, millised võrratud piparkoogid lähevad ühele väikesele poisile, need massinatega :)Kui tädid hullasid värvidega, siis Lagle tegi juba klass kangemaid, sulavate ja pastelsete toonidega või üsna minimalistlikke (alumine osa)
HollywoodBollywood

kolmas Eesti
Tegelikult on kõik need piparkoogid ülitoredad, ilusad ja nunnud. Rebaste kollektsioon ja linnukeste kollektsioon, seened ja muud metsaasukad jne.
siin on mahulisem glasuurimine ja see pidada olla piparkoogi ja piparkommi vahepealne etapp. (piparkomm olla see kui piparkook kastetakse üleni glasuuri sisse ) :DLagle tänased teosed


ühe seene mets


Annilt spetsiaalselt Ülole


seenekollektsioon kus valdavaks on miniatuursed seened 

Ja nüüd ma istun kogu selle varanduse otsas ja hakkan homme neid pakkima. Sellised sõbrad on absoluutselt hindamatud ja mina võin vaid tänutundest nurru lüüa. 

11 kommentaari:

 1. Imeilusad on kõik ja eriti veel see kuusk kuu peal. Peab ka ühe piparkoogitamise ette võtma.:)

  VastaKustuta
 2. Nii ägedad! Meil sai esimene ports enne glasuurimist juba peaaegu otsa ja 5-7 koogikese pärast pole mõtet muna vahustama hakatagi. Seega tuleb enne veel küpsetada.

  VastaKustuta
 3. ohsinaissand!

  ahmisilu!

  ---
  neid väikseid poisse ja masinaid:)...mootorsaed ja monsterdžiibid :):) :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. p.s. 4.pilt on üsna mitmetimõistetav
   ja 6. on väga hea :D

   Kustuta
 4. Autor on selle kommentaari eemaldanud.

  VastaKustuta
 5. vau! Imelised!
  Ma hakkan täna jälle tainast tegema. ;)

  VastaKustuta
 6. Oh sa nii värviline! Kui ma veel küpsetasin, siis lõikasin suuremaid noga välja, suuri vorme polnud käepärast. Nii sai suurema pinna maalerdamiseks.
  Igatahes on nauding nähtav.

  VastaKustuta
 7. Väga ägedad. Minul tulevad piparkoogivabad jõulud, kuna suhkur on välistatud. Aga silmadega võib ikka süüa :)

  VastaKustuta