esmaspäev, 26. jaanuar 2015

natuke talve moodi

26. jaanuar on natuke juba talve nägu. Iirirohelised laigud hakkasid juba eile pealelõunal kaduma ja nüüd on korralik valge vaibaga aed. Ilm on juba mitmendat päeva mõnus, tibake miinuses ja tuuleta.spargel peab ikka kevadel lõigata kääma :)


ümarvorm T. occidentalis ´Danica `


kõrred ja okkad


kübeke sõnajalga


P sylvestris ´Gold Coin `


korraks hakkas isegi päike veidi paistma

Meeri on alati lumega kuidagi õnnelikum :D


Nii, et isegi Taga talus on hetkel talve nägu peas. Hea, et niigi palju antakse, ei tohi iriseda. Aga täna avastasin ennast mõttelt, et ku palju peaks uuel suurel peenral kevadel katet eemaldama ja kes kõik need mpnardad sinna kolib ning osad floksid teises suures peenras ümberasustatavate päevaliiliate asemele tõstab ja...Ehh, aeg hakkab tasapisi sinna liikuma kus piir talvearmastuse ja kevadeootuse vahel häguseks muutub :D
Võrsekasvatus on täies hoos. Täna võtsin viimased herned. Uus redis juba päris kena. Võtsin eeskuju kogenenud ja tarkadelt võrsekasvatajatelt ja tegin seekordsedamoodiJa linnutoit on ka varsti söögikõlbulik. Homme külvan seda juba rohkem, sest päevalill maitseb mulle rohkem kui hernes. Kes pole proovinud, tehke seda kindlasti. Ja paar orast kaunistavad päris kenasti seda potikest.
7 kommentaari:

 1. Ka meil on lõpuks talv tagasi.Tänane päike andis ka oma osa ilusale talvepäevale juurde!
  Sinu võrsekasvatus ajab isu peale.Tegin ka täna esimese redisekülvi!

  VastaKustuta
 2. Selle aasta talvest ei saa aru jah, kord nagu on.... ja siis jälle :) Su kõrrelised on väga uhked ja üldse superilusad talvepildid. Võrsekasvatuseni on mul veel arenguruumi :)
  Aga see kõlas eriti toredalt, et piir talvearmastuse ja kevadeootuse vahel hakkab hägusaks muutuma ;)
  Ilusat kevadeootust!

  VastaKustuta
 3. Mina veel kevadet ei oota. Pigem loodan, et antaks veel mõni aeg nii ilusat talve kui täna oli. Külma -4C, tuulevaikus, päike ja ohtralt lund :)

  VastaKustuta
 4. Omamoodi tore aeg, see kõrte aeg. Mulle küll meeldib

  VastaKustuta
 5. Võimas spargel.:) Minu jaoks on kevad nagu hea õnnis paradiisiaeg tunneli lõpus...ainult, et tunneli seinad ei ole enam tumedad ja see hele seal lõpus oleks nagu ka umbes kolmandiku võrra lähemal. Nii, et pole üsna vigagi.:)

  VastaKustuta
 6. Meil on selline plussmiinusnull ja lund paar sentimeetrit

  VastaKustuta
 7. Meil on selline plussmiinusnull ja lund paar sentimeetrit

  VastaKustuta