neljapäev, 8. jaanuar 2015

võid oma mulluse sünnakingituse nüüd kätte saada

Piinlik küll aga sellise sõnumi saan nüüd ühele armsale noorele sugulasele teele saata. Ei tohi ikka sügaval kevades uut asja alustada, olgugi õues külm ja paha. Kevad tuli ikkagi rutem kui mina oma punumisega valmis sain. Nii siis kukkuski käsitöö näppude vahelt kui ma hullunult aeda korraldama tormasin. Aasta lõpp jälle läks jõulupunumiste tähe all. Muideks ühed sõbrasokid jäid eelmisest aruandest millegipärast välja
ikka heegeldatud :DNojah, see eelmise aasta võlg, täna sai valmis, homme pesu ja press ja siis ongi.Vahepeal külvasin. Redist, spargelkapsast ja hernest. Võrsete jaoks. Pole varem seda teinud, nüüd rõõmustan kui laps kiirelt areneva redise üle, Hernes ja kapsas passivad veel.
täna hommikul


ja õhtul, varsti saam mugima hakata :D


Leidsin ühe ripakil vana treitud puutaldriku. Mäletan seda sama kaua kui ennast. Vanemad hoidsid sellel ilukive, mingi aja mina siin maal ka aga nüüd on kive liiga palju ja ruumi liiga vähe. Taldrik on kuidagi ripakile jäänud.
Selline siis. Paar päeva tagasi mõtlesin, et peaks sellele mingi mõtte andma. Kuidagi kirjama või...
Mul siiani puudus täielikult värvide kontseptsioon tulevasele avatud alakorruse toale. Selle taldriku peale mõeldes vist jõudsin tõeni. Katsetangi siis neid värve, see on natuke nagu remondienergia kohalekutsumine ka. Mõte peab paigas olema detailideni, küll siis asjad arenema hakkavad. Mingis suunas ikka :D
Ilmad  sel talvel töllerdavad nagu tallesaba. Lumi tuleb, lumi läheb. Praegu on õues väga tore, jäljed siledaks tuisanud ja täitsa lumine. Aga praegu on pime ja peaaegu öö. Kas hommikul on valge või iiriroheline seda ei oska ütelda. Aga olgu kuidas on. Homme hakkan jälle kokkama (minuga on midagi tõsiselt lahti :D ), puhastan taldriku ja järgmises aruandes võib ehk juba tulemusi näha ja võrseid ka kui ma neid enne pintslisse pistmist ikka pildistada märkan :D

9 kommentaari:

 1. Nagu tallesaba jah. Täna juba vihm ja mustendav asfalt eilse saanitee asemel. Aga parem ikka kui pakane.

  VastaKustuta
 2. Ilm on tõega pirtsakas kui teismeline plika, ilmaski ei tea, mis talle pähe kargab.
  A need hilised snp kingitused on tõeliselt südantsoojendavad, täna sain postkastist Järvselja kinkekaardi. Nii tore, et suur rõõm on pika aja peale laiali laotatud. Tellitud seemned tulid ka kohale, tuleb vist samuti talverohelise kraami peale mõtlema hakata.
  Kui mõte liikuma hakkab ja lõpuks selgineb ka, siis läheb edasine juba ludinal :)

  VastaKustuta
 3. Väga ilusa mustriga vest! ja ootan põnevusega taldriku saatust :)

  VastaKustuta
 4. Meil oli ka selline taldrik, aegade jooksul vist kadus kuhugile ära. Väga sobilik inspiratsiooniks.
  Redise võrsed on mõnusalt rediselised, esimene kord kui maitsesin, siis tundusid rohkem redised kui pärisredised :)
  Külvate siin nii, et isu tuleb peale.

  VastaKustuta
 5. Ohhoo, milline nobenäpp!
  Ma ootan ka huviga taldrikut, ehk siis saab aimu ka uue toa värvidest :)

  See külvamine ahvatleb ikka väga.

  VastaKustuta
 6. Mulgi tuleb külvamisisu peale. Sai ju lapse koolikatse jaoks novembri lõpus Rakverest pakk herneid ostetud, millest tema 2 tk ära kasutas. Hernepeenra kohta mul niikuinii pole, seega olekski ainuõige võrseid kasvatada.
  Vest on imekena, sokkide puhul on heegeldamine minu jaoks väga ootamatu võte, aga tulemus on igati vahva. Puitesemete puhul mõtlen mina alati esmalt põletamisele ja siis seda ehk täiendan pisut värvidega. Aga ootan ka suure põnevusega, et mismoodi Sa seda kaunistad. :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. muideks heegeldatud sokid saavad palju kiiremini valmis ja on lihtsad teha ka :D

   Kustuta
 7. Ma alles unistan hernekülvamisest, suul varsti mugimisstaadium käes:)

  VastaKustuta
 8. oo, mis kena vest! Mina külvasin kressi, ilma mullata. Kah idaneb juba.

  VastaKustuta