Neljapäev, 2. aprill 2015

2. aprill

Taevataat tegi kingituse, laotas kevadist sõnnikut. Mis saab mul selle vastu olla :D
sedasi siis


Seega täna mingeid pilte neist vähestest, mis õitsevad ei saa teha. Õnneks pildistasin üleeile ja kuna kiireid muutusi ei ole toimunud, siis polegi vahet.

Hariliku võrkiirise Iridodictym reticulatum sort ´Velvet Smile ` on kõikidest teistest alati tükk maad varajasem. Esimesel paaril aastal ma suutsingi selle õitsemise maha magada. Nüüd juba tean valvata.Kui Tistoul oli Danfordi võrkiiris Iridodictym danfordiae juba aias sisuliselt õitsenud, siis minul alles hakkab looma. Niivõrd on ikka aiad erineva mikrokliimaga.Ja ongi lilleilu uudised otsas, lumi- ja märtsikellukesed loomulikult õitsevad edasi. Sillad hakkavad alles tulema, sinililled ka. Paari päeva pärast näeb vist ka esimesi priimulaõisi. Näsiniin ei õitse veel aga ka kohe peaks hakkama.

Avastasin, et mu nooruke hõberemmelgas Salix alba ´Gold ` on sel kevadel tõeline tibula :DNo ja ongi nii, et kui õisi pole, on võrad ja okastikud. 
eks katsu näiteks viirpuude ohtlikku ilu lehtede ajal vaadelda :)

ümaralehine viirpuu Crataegus rotundifoliaserbia kuusk Picea omorika ´Aurea ` kasvab tasapisi ja läheb aina kollasemaks. 

Zoom on selline tore funktsioon fotokal, mis võib asjad ja kohad täiesti müstilisel moel muuta. Vahel vaatad mõnda vaadet, et ei see pole mitte minu aiast. Aga on küll :D
lookjas mägimänd Pinus mugo ssp mugo kuivmüüri ees põllu poolt vaadatuna

valge mänd Pinus strobus tuules


must mänd Pinus nigra ´Fastigiata ` ja harilik mänd P. sylvestris ´Gold Coin `

traagilise lapsepõlvega (jäi Ülol purustaja alla) aga päästetud must mänd P. nigra on kaunitariks kasvanud
kolmest kollasest männist Pinus ponderosa kõige pikemaokkalisem, ees võrgus harilik mänd P, sylvestris ´Fastigiata `
Aga konnad on juba liikvel, part ujub tiigil ja kitsed (täna tükki 5) käivad pikkade moludega ümber aia. Ei meeldi neile meie võrgutatud puulapsed :D
Tegelikult tahtsin ma täna oma kaks Edromi sõnajalga ära istutada !!!

7 kommentaari:

 1. Meil hommik sellist valget pilti ei tekitanud.Kõik mis valgena alla tuli,see maapinnal muutus kohe veeks.Aga eks aprillist seda oodata oligi.

  VastaKustuta
 2. Meil ka vesi, ei mingit lund. Nii hea, kui üks korralik tibula omast käest võtta

  VastaKustuta
 3. Vaata, Sind on üles tähendatud:
  https://www.flickr.com/photos/129484940@N06/sets/72157651110204018/

  VastaKustuta
 4. Ka meil oli hommikul üsna korralik lumi maas, sulas ta küll üsna kiirelt. Lisaks sellele ka tihe udu. Õhtul saime korraliku vihmasahmaka.

  VastaKustuta
 5. Kulub ära kõik, sest talvel sademetega koonerdati.
  Okaspuud on alahinnatud. Kui punaseid tutsakaid saab lillepeenras imetleda paar-kolm kuud, siis Okaspuud lehvitavad oma okkaid vaataja rõõmuks kogu aasta.

  VastaKustuta
 6. Männid on ikka väga toredad! Musta männi ja hariliku "kollase" pilt on vahva ja kontrastne. Puhtprofessionaalselt konnauuduste üle ma paraku ei rõõmusta. :-P

  VastaKustuta
 7. Meil sadas lihtsalt vihma. Püsivihm juba mitmendat päeva. Kui päikest oleks, oleks krookusepeenras õiemeri.

  VastaKustuta