neljapäev, 9. juuli 2015

alates juuni viimasest päevast...

...olen pildistanud kiirkorras ja üritanud ikka mingi korra suunas liikuda, nii fokini kui käte najal aga, et aega on ööpäevas millegipärast endiselt 24 tundi, siis sellest jääb väheks, et kõige vajalikuga maha saada. Ega ma ei viitsi sellepärast stressi ka minna :D Iga päev toimub midagi toredat, inimesed lähevad aina ilusamaks ja elu lillelisemaks. Suvi! Suvi peabki selline olema, et elutempo on natkue üle võimete.
Üldiselt on aias üsna roheline. Mõni üksik nurk on kirju. Pojengid on lõpetanud. Tahtsin neist eraldi postituse teha aga ...Sel aastal olid pojengid ekstra ilusad. Eks siis jälle talvine jutt.
kõige suvekirjum koht aias üldse


kukekannused on sel aastal haledalt madalad :( ja peenar on endiselt hukas :( :Enne kui ma lilleliseks lähen teen ogoroodinast pildiaruande. Oh oleks ma varem seda kõike teadnud või teadvustanud. Palju lolli tööd oleks tegemata jäämud. Sel suvel pole ma kordagi rohinud ei kasvuhoones ega muudel kasutaimede kasvualadel. Ja millised iludused kasvavad. Saaki ka juba saab.
porgandid peab siiski harvendama :) 


hilised hernekülvid näevad välja peaaegu nagu õigeaegsed ja teisel ringil olev põlduba juba õitseb kenastinaerid naeravad ja meie koos nendega


ogoroodinakastidest saab nuikapsast ja käharat peakapsast

kaalikavaip


Oi, ma olen oma kasutaimedega sel aastal väga rahul :)

Oh, ja siis ma käisin eelmisel nädalal veel Järvseljal hängimas. Kaasa tõin ainult need taimed, mida maha jätta kuidagi ei saanud. Täpselt sidruni kuudi põrandatäie. Mõni näide ka :D

harilik ebatsuuga Pseudotsuga menziesii ´Serpentine `
valge mänd Pinus strobus ´Pendula `


valge mänd P. strobus ´Tiny Curls `


hiigel-elupuu Thuja plicata ´Whipcord `


Muidugi oli neid nunnusid rohkem ja kui ma neid seal oma jalge ees vaatasin, siis süda laulis sees. Jälle olin õnnelik, mis kole :D

Lillenduses on seis segane, natuke siit ja sutsuke sealt, liiliatest õitsevad martagonid aga esimesed asiaadid ka on õied lahti lööud.
´Matrix `(A) võlub endiselt oma ülimadala kasvuga

Kõik sügisel maha pandud martagonid õitsevad. Neil pole veel sellist kõrgust kui ´Russian Red `on saavutanud aga neil on seevastu mitu vart.
´Arabian Knight `


´Claude Shride `


´Orange Marmelade `


´Maroon King `


Paraku avastasin, et ´Manitoba Morning ` pole korralikult pilti saanud. Aga olemas seegi.
On ka õitsvaid sibullilli. Kõrged linnupiimad on täies ilus.
Ornithogalum ´Sochi `


hajastani linnupiim O. schelkownikowiinarbonni linnupiim O. narbonenseja minu absoluutne lemmik kõrgete seas O. pyrenaicum pürenee linnupiim

aga see tuustik on tutt-kobarhüatsint Muscari comosum ´Plumosum ` ja kui ma ei eksi, siis peaks siinkohal Neljandikku tervitama ;)
selline tore lauk on ka aga mis on nimi ja keda ma siinkohal tervitada võiks ei tea kohe üldse :(

Kaks kaktust õitsevad, mõlemad hapra viigikaktuse Opuntia fragilis sordid.
´Füssen `


´Freiberg `


Põõsastest on ilusad praegu:
must leeder Sambucus nigra ´Black Beauty `


ebajasmiinid Philadelphus ´Schneesturm ` ja...


...´Innocense `


esimene õitsemine on harjas-kibuvitsal Rosa setipoda , õrn ja sümpaatne

Natuke silma jäänud kribu-krabu veel.
pisilobeelia (pisihüpsel) Lobelia oligophylla on kenasti elus ja kuulub nende taimede hulka, mida tugevama prilliga peab vaatama :D
igavene ellujääja karpaadi kellukas Campanula carpatica, elab üle täispäikese ja täisvarju, kuivuse ja liigniiskuse, seda mina armastan
esimesena lööb silmad lahti suureõieline härjasilm Leucanthemum x superbum ´Christine Magemann `
näärmekas vaak Inula orientalis õitseb pikalt ja püüab pilku

punanuppudest Sanguisorba õitsevad hetkel ´Chocolate Tip `ja...

...´Alba `


Üks kõrsik ka vahepele :D
endiselt on mulle sümpaatne böömi tarn Carex bohemica 


habe-peekerlill Penstemon barbatus var. coccineus on haruldaselt ilus punane lill

aedkassi lamav vorm


Kaks eriti varast floksi.
´Minnie Pearl `


´Early Pink Light `


Lõpetuseks kaks ilupilti


Otsustasin, et peale selle kui ma olen päästnud peenrakese heki ääres võtan kraapimise tempo maha ja hakkan mängima. Neli projektikest vaja ära korraldada, istutada ja ümberistutada ning Ülo tõi mulle eile põnevaid saaelaudu. Taburetid tahavad uut välimust jne, Lõbus peab ka olema :D


16 kommentaari:

 1. See söödav vaip meeldib mulle väga; need kolmnurgad ja (natuke) sinna-tänna read. Ja vaatan taimi, mida tahaks enda aias näha... . Ka minu peenras on kukekannus sel aastal pea poole madalam, arvasin, et ümbertõstmisest - vähemalt pole tarvis võrku toeks tõsta.

  VastaKustuta
 2. Linnupiimad on nii kaunid, kohe lähevad mul soovinimekirja. Ja kui lopsakad liiliad! Mul juba teist aastat sööb keegi liiliapungad seest tühjaks.Kukekannuste mere "madaluse" osas ma parem ei kommentaari. :)

  VastaKustuta
 3. Tore reportaaz. Need kukekannused, olgugi siis madalamad, on ikka väga uhked. Selline kaunis sinisus. Uued okkalised on ka nii armsad.

  VastaKustuta
 4. Mulle ka see kukekannuste sina meeldib ja veel sinise õiega lauk. Ilus on.

  VastaKustuta
 5. Järvseljaga on keeruline. Sealt on raske tulla kaks kätt taskus koju. Mis raske!? Võimatu. Aga tundub, et Su saak on olnud vägagi huvitav.
  Muide, kus Sa neid taimi peidad? Ogoroodinat ma nägin ja kukukannuseid ka, aga need teised, kes pildile said? :D
  Mängi ikka ka. Tore ja mõnus peab ka olema.

  VastaKustuta
 6. Äge, äge! Sinine ilmselt on taevassinine lauk ja seda tõi eelmise aasta kokkutulekule Muhedik. Okkalised on ägedad ja see madalakasvuline ´Matrix´ üllatab täiega!

  VastaKustuta
 7. Tormiline suvi jah :) Mõtlesin just, et teil on seal nagu tagurpidi Bermuda kolmnurk, kus asjad ei kao ära, vaid hoopis tekivad, mingi hullult loominguline koosseis.
  Ogoroodina on ilmselgelt õnnestunud ja kui ma hakkan ühel ilusal päeval kapsid kasvatama, siis võtan snitti :)

  Martagonid on MARTAGONID ja tahaks oma jagudele ka koha leida, kus saaksid imesid korda saata. Kukekannuste sinine on unistuste värv :)

  Järvselja on ka otsapidi bermuda kolmnurgas sees, hakka või elukohta vahetama.
  heh ja kaktused mul tänavu puhkavad.

  VastaKustuta
 8. Järvselja on õnneks kaugel ja huvitaval kombel ma olen Nurga puukoolis küll sageli käinud aga väga suuri ahvatlusi seal ei teki. Imetlen küll aga enamus kraami kasvab minu aia jaoks liiga suureks ja neid, mida ma praegusel hetkel ihaldan, seal pole. Ja tervitada võib mind alati aga sellest tutt-kobarhüatsindist ei tea ma kahjuks midagi :)

  VastaKustuta
 9. Plumosumit olen üritanud kodustada korda kolm, kevadel näen ikka vaid silti ja. Eelmisel aastal kahemeetrised olnud kukekannused on mul poolemeetrised! (Loe:50cm)ma muidugi istutasin nad kevadel uude kohta ja see ka ei meeldinud. Ja martagooooonid!

  VastaKustuta
 10. Kukekannused ongi sel aastal valdavalt alamõõdulised :) aga kust on minu Plumosum, ma hetkel küll välja ei mõtle :/ eelmisel aastal on keegi selle mulle rohevahetanud

  VastaKustuta
 11. Teil on suvi kaugel ees, meil pojengid alles õitsevad ja ebajasmiin avab esimesi õisi

  VastaKustuta
 12. KÕIK pildid olid ilusad ja tekitasid nii mõnegi isu.
  Lauajupid, mis tahavad maalideks saada?

  VastaKustuta
 13. Isusid tuleb jõudumööda täita ja lauajupid ikka jah maalideks :)

  VastaKustuta
 14. Minu jaoks oli see martagon `Orange Marmalade`täielik üllatus. Nii oranž, nii hõõguv ja nii lõhnav. Muscari plumosum meil sel kevadel ei õitsenud. Ju ei meeldinud talle soe tali vms. Üks sibul on väga vapralt varem õitsenud, aastake hiljem sebisin paki sibulaid juurde, et saab ilus olema - tänavu ei kõssugi.

  VastaKustuta
 15. Martagonid, martagonid!
  Meie taburetiprojekt on sama vana ja vinduv kui teite pinkide oma :D

  VastaKustuta