esmaspäev, 14. september 2015

kui lähed, mine salaja

Seenele, nimelt :D Siis ei taipa seened ennast ära peita. Mine korraks, imepisike kilekotike taskus ja fotokas kaelas, et seened aru ei saaks ja eriti ei taipa seened, et neid tullakse püüdma põmpsu seljas. 
nii need siis seal heinamaal kaskede läheduses kasvavad

peamiselt kivikad


Tänasest hakkasid tööle ka sisekaasik ja lehised . No ja nii ma neid siis korjasin ja korjasin ja olin lõpmata tänulik, et seened kasvavd kodus. Sellegipoolest lõid seened mu kenasti ja ülitäpselt planeeritud päeva sassi. Jälle pidin ohkama, et inime mõtleb aga jumalad juhivad :D Puhastamise nahka läksid kõik maalritööd aga niidetud ikka sain olulisemad kohad ära. Ja jälle lubas ilmatädi igaks päevaks vihma :( Fui.
Et neid, kel pole kodukaasikut ja kivipuravikke kasvatavat liiliapeenart tagaaias endast mitte täiesti välja viia, siis
olgu pilt juba puhastatud seentest :D


Ja see on alles algus ma arvan :)
Üks korilasevemmelgas tuli ka seenesafari ajal pähe :)

sügistuultest turban
sobib mulle pähe
pole mingi urban
ikka metsa lähen
korvidesse seened
pohlamarjad põske
sülgan vihmaveele
olgugi et rõske
vahel aga rabas
kuremarja korjan
hiilin karu sabas
vapralt kõhtu orjan


7 kommentaari:

 1. Mis vihmad? Me pole jälle vähemasti nädal aega piiskagi saanud...Seeni vist ka pole, kuigi ma ei tea, pole aega olnud oma jalga metsa tõsta. Ei avalikult ega salaja. Aga tegelikult on muidugi õige, et salaja minnes leiab neid rohkem. Ja see vemmelgas on jälle nii vahva Sul!

  VastaKustuta
 2. Mina elangi juba päris pikalt seenerežiimil. Kõik muu on tegemata. Tundub jah, et siiani oli alles algus, tänane näitas, et korralik hooaeg on veel ees. Ma enam ei õrritagi kedagi oma kausitäite ja purkidega :D
  Tore vemmelgas, muudkui aga orjame :D

  VastaKustuta
 3. Hea vemmelgas:). Ah, et seened? Meie rabamets on seniajani seente koha pealt täitsa vaiki. Ei tatikatki. Aga lõunas on ikka kõik asjad varem olnud, ehk jõuab seenelaine nädala pärast meitelegi.

  VastaKustuta
 4. Ma peaks igaks juhuks ka minema ja üle vaatama oma kollaka kukeseene kasvukohad.

  VastaKustuta
 5. Meil pole ei seeni ega vihma, no täna paar tilka oli vist tulnud, koerad olid niisked, kui ma koju jõudsin.

  VastaKustuta
 6. Vemmelgas on küll 10sse ja hakkab vaikselt looma jah.

  VastaKustuta
 7. Su tänases postis on tegelt 2 luuletust - pealkiri , millele järgneb värsivormis seenelkäimise õpetus, ja siis juba see posti lõpus olev Korilase lauluke.
  :D
  Ongi seeneaeg käes, hooaeg avatud! Nägin täna Tartus lastekliiniku ees muruplatsil puravikke ja kaseriisikaid, pluss mingid tillukesed kännuseenekesed tihedas seeneringis.

  VastaKustuta