reede, 22. juuli 2016

jäädvustades edevat juulit

Polegi pikka juttu vaja. Õitseb kui pöörane. Tänu soojale ja niiskele kasvab kui pöörane. Kasvab kõik, mis kasvada saab. Ikka pööraselt.
üks on tagasihoidlik ka
odajas rästirohi Parasenecio hastatus ( sün. Cacalia hastata )
Aga üldiselt pillerkaaritame. Päevaliiliad, floksid, siilkübarad, liiliad. Selge see, et kirju-mirju. Aga üks hetk võib ka põhjamaalasel olla lõunamaine tunne. Priikav, külluslik, lõhnav.
kui põõsasmaranad Potentilla fruticosa korralikult õitsevad on need isegi päris ilusad. Ńimwru kollane ja ´Abbotswood `. Aga üldiselt pole ma maranatega siiski päris sina peale sanud.kaldlauk Allium cernuum liiliapeenra serval


angervaks-raudrohi Achillea filipendulina, sildi kaotanud leeklill ( see peab olema pärit Muhedikemaalt ja ehk tuleb sealt nüüd ka nimi uuesti :)  ) ja kõrge helmika Melica altissima pähikudkirju malve Sidalcea malviflora ´Rosanna `, heleenium ´Moerheim Beauty ` (varajane õitseja, teised veel ei kavatsegi, ei ole märk sügisest, ilma paanikata paluks ) ja suureõieline kellukas Platycodon grandiflorus, pisut nagu isetekkeline soe roosa, kõrge


ja sealsamas madal roosa, mille olen ise ja ausalt istutanud

madalakasvuline elulõng Clematis ´Bijou ` ja ikka see heleenium :)

mailane ja paabukas


kevadel Muhedikemaalt hamsterdatud ´Ritausma `
pooled peenrad on pooltühjad ?


suures hekiäärses peenras

Mulle meeldivad päevaliiliad, mis pole eriti kirjude õitega või on suisa ühevärvilised. On tugevad ja turrud :D Nagu näiteks:
suureõieline ´Lavender Deal `


´Mary Todd `


Elle Ahse ´Orhidee `


Elle Ahse, kas see on Sinu ´Markiis ` ?


kastiogoroodina on sel aastal tõesti võimas :) ilmselt tabab mind suvikõrvitsate üleküllus ja siinkohal sobiks mainida, et kuivatatud cucumber on väga hea ja huvitava maitsega. Mitte just, et värske kurk (kui märjaks saab, siis äkki jäle ongi) aga väga maitsev. Ja kuivatamine läheb üle ootuste kiiresti, Rattad kuivavad kiiremini kui koorimisnoaga tehtud ribad aga viimased on esteetilisemad

punane leeder Sambucus racemosa ´Sutherland Gold `

puishortensia Hydrangea arborescens ´Pink Annabelle `

Et ka flokidest paljud juba õitsevad, siis kolm esindajat hetkest.
´Butonik ` oma veidruses meeldib mulle endiselt väga hästi

ega ´Flare Blue `-gi päris normaalne pole, nagu ka

´Red Carribean `


Eile käis aalujarahvast külas. Neist on küll alati ainult hes meel. Kahju ainult, et need külaskäigud sellises kiirtempos toimuvad, et ma aeglase melega vanainme alles hakkan aru saama kui juba lennatakse edsi. 
sain kingituseks sellise imearmsa põrsapiiga :D
mängus Nodsu osavad käed. On ju nummi :D Ja põhjaosariiklastelt ikka taimi ka. Aitäh kõigile, kes saatsid ja tõid :)
Peale armsate külaliste lahkumist hakkas kuidagi kurb. Et ka ilm oli väga kahemõtteline, siis ma istutasin. See on ikkagi see kõigekõigem aiategevus. Kohe selline midagionäratehtud tunne tuleb :D


Aga täna on ilm hoopis hukas. Juba vra hommikul müristas ja välguta ja sadas padu. Edasii on siiamaani lihtsalt sadanud ja ududtanud ja mina lähen nüüd Kusti kaissu magama5 kommentaari:

 1. Ilus ja väga erilist aurat täis aed,mis kohe lummab!

  VastaKustuta
 2. viimane aeg volgitamiseks, igal pool mujal käib mingi lõputu festival, varsti talud avanevad jne jne, peabki külluslik olema, millal veel kui mitte mais, juunis, juulis, augustis :D

  küll jõuame must-valget veel vahtida :)

  mõne laugu ees tahaks kohe püherdada ja jessuke, kui see leeder mul ka sellised mõõtmed võtab, siis on lohuaed otsaga tiigis, kõmm :)

  VastaKustuta
 3. Nii ilusad vaated, eriti hea on see ogoroodina kastpeenarde oma. Mul on nii hea meel, et `Ritausmast` ikka asja sai. Markiis on Markiis ja floks on Pangodi Pink (Krasnaja Shapotshka seemik). Ehh, sajab ja müristab ja udutab, külalised olid nii eile kui täna. Uni on :)

  VastaKustuta
 4. Kusti moodi unisk olen juba eileôhtust alati, aga aed on Sul mônus.Igakord kui pilte vaatan, tuleb meelde see pikalikukkumise alguse tunne, kui esimest korda reaalis nägin- nii suur, ilus ja ôitsev!

  VastaKustuta
 5. Nii kirev juuli on ikka edev küll! Aga selline peabki ta olema! :)

  VastaKustuta